wz
HOME
Kalábrie
Apulie
Abruzzo
Emilia Romagna
Ligurie
Základní údaje
Aktuality
Cesta do It. 06
Cesta do It. 07
Cesta do It. 08
Ubytování
Dovolená 07
Florencie
Fotogalerie 07
Místa pobytu
Riccione
Monako
San Marino
San Lucido

Cesta do Itálie 2007

 • NOVÁ Fotogalerie dovolené 2007

 • Do Itálie jsme již jako každý rok cestovali vlakem. Pro letošní dovolenou jsme zvolili italský sever, abychom se také podívali do významných italských měst jako jsou Florencie, Janov, či Miláno.
  Z Přerova jsme vyjížděli nočním rychlíkem z Varšavy do Vídně R 203 Chopin s odjezdem z Přerova ve 3:45 minut a příjezdem na vídeňské nádraží Südbahnhof v 6:03 hodin. Z Vídně jsme dále pokračovali v 6:30 vlakem EC 31 Allegro Johann Strauss s pravidleným příjezdem do Benátek (Venezia Mestre-kde jsme přestupovali, ale vlak jede až na ostrov s konečnou stanicí Venezia Santa Lucia) ve 13:14. Tam jsme měli na přestup pouhých 21 minut. Ve vlaku je povinná rezervace,tzn. každý cestující musí mít zakoupenou místenku. Jelikož jsme byli 4 a místenky jsme dostali do velkoprostorového vozu, přesunuli jsme se na začátek cesty do volných kupé, kterých jelo z Vídně spousta. Průvodčí nám ale řekl, že z Villachu-poslední stanice vlaku v Rakousku- jsou všechna kupé rezervována a proto se poté budeme muset vrátit na svá místa ve velkoprostorovém voze.
  Nejhezčí úsek trati v Rakousku je samozřejmě tzv. Semmeringbahn-horská trať vybudovaná již v roce 1854. Překonává velké výškové rozdíly pomocí velkých viaduktů a kratších tunelů. Za několik let však trať přestane sloužit mezinárodní dopravě a bude vedena dlouhým tunelem, který tak velmi zkrátí jízdní dobu vlaků.

  Na rakouském území jsme jeli téměř na čas (zpoždění do 5 minut), ale s odjezdem z hraniční italské stanice Tarvisio Boscoverde se naše zpoždění začalo zvětšovat. Byli jsme tak nervózní, jestli vůbec stihneme náš přípoj v Benátkách, na který jsme měli také koupeny místenky. Cestou jsme měli asi 15 minut zpoždění a u vjezdu do stanice Venezia Mestre jsme stáli ještě další 3 minuty takže se naše zpoždění navýšilo na 18 minut a už jsme tedy téměř nepočítali s tím, že chytneme náš přípoj IC 705 s odjezdem z Mestre v 13:35. Ihned po zastavení vlaku jsme vběhli do podchodu a běželi jako stovky dalších lidí na náš vlak, který měl asi 2 minuty zpoždění takže jsme ho nakonec stihli... Tímto spojem jsme jeli do Boloně, odkud nám jel až do Riccione osobní vlak s odjezdem z Bologna Centrale v 15:38. Ten jsme také stihli a vystoupili jsme už na zastávce Rimini Miramare, která byla od našeho ubytování v Casa al Mare vzdlena necelé 2 km( narozdíl od nádraží v Riccione, kam je to 4 km).


  Oblast Semmeringu cestou z Vídně do Benátek

  Na cestě z Vídně do Benátek-ještě v Rakousku

  A taurus na Travisiu pořetí. Na 1.nástupišti stojí naše EC do Benátek

  Rakouský Taurus před odvěšením na Tarvisiu.

  Taurus už je sunut italskou posunkou na severní stranu stanice, kde je rakouské napájení trolejí


  Ziskejte penize za prijem emailu a SMS od ceske spolecnosti
  Získejte peníze za příjem emailů a SMS od české společnosti.